HP poinformował o wprowadzeniu na rynek najbardziej samowystarczalnych serwerów w branży — nowej linii HP ProLiant Generation 8 (Gen8).
Serwery HP ProLiant Gen8 są efektem prac prowadzonych w ramach dwuletniego programu o nazwie Project Voyager o wartości 300 mln USD. Celem tej inicjatywy HP było zwiększenie rentowności centrów przetwarzania danych przez automatyzację wszystkich aspektów cyklu życia serwera. Dotychczas Project Voyager zaowocował ponad 900 zgłoszeniami patentowymi oraz nową architekturą systemu o nazwie HP ProActive Insight, która obejmie całą infrastrukturę konwergentną HP.
Dzięki inteligentnym technologiom, które automatyzują zadania i znacznie wydłużają czas pracy bez przestojów, HP ProLiant Gen 8 z architekturą HP ProActive Insight rozwiązuje najpoważniejsze problemy przedsiębiorstw. Przykładowo, w przypadku typowego centrum przetwarzania danych o powierzchni około 1000 m2:
- Firmy wydają średnio 24 mln USD w ciągu trzech lat na czynności ręczne związane z obsługą serwerów. HP ProLiant Gen8 potroją wydajność administratora dzięki wyeliminowaniu większości operacji manualnych, takich jak uaktualnianie serwerów w szafie „rack”, co administratorowi standardowo zajmuje pięć godzin. Pierwsza w branży funkcja HP Smart Update może wykonać identyczną aktualizację w 10 minut lub szybciej.
- Rosnące wydatki firm na energię do zasilania serwerów i obiekty towarzyszące sięgają nawet 29 mln USD w ciągu trzech lat. Serwery HP ProLiant Gen8 są wyposażone w rozwiązanie HP 3-D Sea of Sensors, pierwszą w branży technologię rozpoznającą przeciążone serwery na podstawie uzyskiwanych w czasie rzeczywistym danych o ich lokalizacji, poborze mocy, obciążeniu i temperaturze. W przeliczeniu na wat zwiększa to moc obliczeniową o 70 procent. HP 3-D Sea of Sensors automatyzuje również sprawność energetyczną oraz całkowicie eliminuje błędy wynikające z ręcznej konfiguracji i inwentaryzacji.
- Godzina nieplanowanego przestoju kosztuje klientów około 10 mln USD. Dzięki pierwszym w branży technologiom HP Active Health i HP Insight Online serwer HP ProLiant Gen8 jako jedyny potrafi automatycznie analizować swój stan na podstawie danych z 1600 punktów pomiarowych. Samoczynne monitorowanie i diagnozowanie serwerów oraz prewencyjna pomoc techniczna umożliwiają klientom rozwiązywanie problemów z nieplanowanymi przestojami nawet o 66% szybciej.
„Gwałtownie rosnące koszty operacji w centrach przetwarzania danych są nie do zaakceptowania, więc wiele przedsiębiorstw oczekuje, że HP pomoże im rozwiązać ten problem” — powiedział Mark Potter, wiceprezes i dyrektor działu serwerów Industry Standard Servers and Software w HP. „Oferujemy nowatorskie, inteligentne technologie, dzięki którym serwery same troszczą się o siebie, a personel centrum przetwarzania danych może poświęcać więcej czasu na innowacje biznesowe”.
Project Voyager to trzecia faza wieloletniego planu transformacji HP, który rozpoczął się w listopadzie 2011 r. od inicjatywy Project Moonshot. Project Moonshot zapoczątkował budowę serwerów pod kątem przetwarzania z bardzo małym zużyciem energii. Project Odyssey — faza druga — zmienił przyszłość przetwarzania o znaczeniu strategicznym. Trzeci etap, Project Voyager, HP wykorzystuje do automatyzacji wszystkich aspektów cyklu życia serwera.
Architektura HP ProActive Insight zwiększa zadowolenie klientów
Architektura ProActive Insight w serwerach HP ProLiant Gen8 obejmuje wydajne rozwiązania sprzętowe i programowe, które automatyzują cykl życia serwera. Jednocześnie prowadzi ona ciągłą analizę stanu serwera, poboru mocy oraz innych ważnych parametrów diagnostycznych. Dzięki temu aktualizacje systemu mogą być wykonywane trzy razy szybciej, a czas przestojów skraca się aż o 93%.
W serwerach HP ProLiant Gen8, przetestowanych w ponad stu rzeczywistych centrach przetwarzania danych, zostało wprowadzonych ponad 150 innowacji projektowych zasugerowanych przez klientów. Innowacje te radykalnie przyspieszają działanie aplikacji oraz umożliwiają administratorowi znaczne zwiększenie dostępności przez wyeliminowanie typowych problemów powodujących awarie, przestoje i utratę danych. Są to:
- Integrated Lifecycle Automation — przyspiesza wdrażanie aplikacji i w sposób prewencyjny zmniejsza liczbę przestojów przez automatyzację zadań ręcznych. W rezultacie klienci mogą zwiększyć produktywność, zmniejszyć liczbę błędów i znacznie uprościć operacje. Dzięki tym udoskonaleniom serwery HP ProLiant Gen8 umożliwiają personelowi informatycznemu typowego centrum przetwarzania danych o powierzchni około 1000 m2 zaoszczędzenie ponad 30 dni czasu administrowania na osobę rocznie.
- Dynamic Workload Acceleration — dzięki konwergentnej konstrukcji serwera i pamięci masowej, która wykorzystuje inteligentne technologie solid-state HP, zwiększa niemal siedmiokrotnie wydajność pamięci masowej przy intensywnym przetwarzaniu danych. Inteligentne funkcje analizy z uwzględnieniem obciążenia umożliwiają serwerom HP ProLiant Gen8 dostosowywanie się w czasie rzeczywistym w celu optymalizacji wydajności i sprawności systemu. Unikalna funkcja HP Advanced Data Mirroring oraz inteligentne algorytmy aż tysiąckrotnie zwiększają bezpieczeństwo danych i przyspieszają o 95% inicjalizację macierzy RAID.
- Automated Energy Optimization (automatyczna optymalizacja zużycia energii) — energooszczędne serwery HP ProLiant Gen8 i pierwsze w branży inteligentne szafy „rack” z wbudowanymi czujnikami zapewniają prawie dwukrotnie większą moc obliczeniową w przeliczeniu na wat i umożliwiają zaoszczędzenie na kosztach energii w typowym centrum przetwarzania danych 7 mln USD w ciągu trzech lat. HP 3-D Sea of Sensors automatyzuje zarządzanie inwentaryzacją i dokładnie śledzi pobór mocy poszczególnych szaf „rack” i serwerów, co pozwala administratorom łatwo optymalizować rozkład obciążenia. Serwery oferowane przez konkurencję zmuszają przedsiębiorstwa do ręcznego wykonywania inwentaryzacji oraz pomiarów mocy i chłodzenia, co wymaga znacznych zasobów, stwarza ryzyko przestojów z powodu błędów w konfiguracji i zwiększa koszty energii.
- Proactive Service and Suport — umożliwia klientom rozwiązanie problemu za pierwszym razem w 95% przypadków dzięki kompleksowemu, opartemu na przetwarzaniu w chmurze, spersonalizowanemu portalowi pomocy HP Insight Online. Jest on zintegrowany z inteligentnymi technologiami serwera HP ProLiant Gen8, HP Insight Remote Support i HP services, oferując klientom konwergentne zarządzanie serwerem oraz pomoc techniczną, opartą na zautomatyzowanym zbiorze informacji o zasobach i stanie serwera, warunkach umowy, gwarancji i przypadku będącym przedmiotem pomocy. Dane są bezpiecznie dostępne wszędzie i w każdym czasie, umożliwiając klientom dostęp do autoryzowanych partnerów handlowych HP za pośrednictwem programu HP ServiceONE. Umożliwia to zapobieganie problemom oraz ich szybkie rozwiązywanie.
Ceny i dostępność
Serwery HP ProLiant Gen8 są już dostępne dla użytkowników, którzy chcieliby je szybko wdrożyć.
Serwery HP ProLiant Gen8 będą dostępne za pośrednictwem HP i partnerów handlowych na całym świecie od marca 2012 r. Oferta obejmuje serwery wolnostojące HP ProLiant ML dla odległych oddziałów i filii przedsiębiorstw, wszechstronne serwery „rack” HP ProLiant DL, charakteryzujące się wyważoną sprawnością i wydajnością, serwery typu blade HP ProLiant BL do konwergentnej infrastruktury przygotowanej do przetwarzania w chmurze oraz skalowalne serwery HP ProLiant SL przeznaczone do środowisk internetowych, chmury i zastosowań wymagających dużej skalowalności.
W dniach od 4 do 7 czerwca w Las Vegas odbędzie się konferencja dla klientów HP, HP Discover.
Informacje o HP
HP tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi, biznes i społeczeństwo. Jako największe na świecie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanych technologii, HP dostarcza szerokie portfolio produktów, obejmujące drukarki, komputery osobiste, oprogramowanie, usługi i infrastrukturę informatyczną. Więcej informacji na temat HP można znaleźć pod adresem http://www.hp.com/.
Słowa kluczowe: HP Active Health, HP ProActive Insight, HP ProLiant Generation 8 (Gen8), Mark Potter