Nowy, prężny pracodawca wkracza na zielonogórski rynek pracy. Fibar Group – producent systemów inteligencji budynkowej z Poznania otworzył swój oddział FIBARO R&D Zielona Góra. Firma prowadzi nowe rekrutacje na wybrane stanowiska. To świetna wiadomość dla doświadczonych inżynierów z regionu – FIBARO Zielona Góra planuje bowiem znacząco zwiększać zatrudnienie.
Sytuacja na zielonogórskim rynku pracy poprawia się z roku na rok. Spada jednak poziom zatrudnienia w działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej. Według GUS przeciętne zatrudnienie w ostatnich miesiącach ubiegłego roku w tych branżach spadło o 10,2% w stosunku do roku ubiegłego. Nic więc dziwnego, że nowe, technologiczne firmy wchodzące na lubuski rynek wzbudzają ogromne zainteresowanie wśród doświadczonych profesjonalistów.
Fibar Group to dynamicznie rozwijający się poznański producent bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej FIBARO, dystrybuowanego w ponad 80 krajach. System umożliwia sterowanie urządzeniami domowymi za pośrednictwem komputera lub telefonu z prawie każdego miejsca na świecie. Dzięki FIBARO możemy zdalnie kontrolować nie tylko sprzęty RTV i AGD, ale także zarządzać oświetleniem, poziomem temperatury, roletami, markizami, bramami i furtkami, alarmem czy systemem monitoringu.
Zielonogórski zespół projektowy FIBARO składa się z 13 inżynierów z kilku lub nawet kilkunastoletnim doświadczeniem w branży związanej z urządzeniami elektronicznymi. Do końca maja 2015 roku Fibar Group planuje konsekwentnie powiększać zespół o kolejne osoby. – W tej chwili poszukujemy pracowników na stanowiska inżynier programista (C/C++), oraz inżynier konstruktor elektroniki – mówi Maciej Michalczak R&D Manager z Fibar Group. – Zapewniamy atrakcyjny system benefitów oraz możliwości rozwoju. Mamy dużo pomysłów na ciekawe i ambitne projekty, co pozwala nam na ciągłą rozbudowę naszego zespołu – dodaje Michalczak.
Praca grupy projektowej FIBARO R&D Zielona Góra rozpoczyna się na etapie pomysłu, wizualizacji produktu lub wydruku 3D obudowy urządzenia, a kończy się w momencie opracowania w pełni funkcjonalnego, działającego prototypu urządzenia, gotowego do wprowadzenia na linię produkcyjną.
Fibar Group jest laureatem licznych nagród, między innymi zdobywcą nagrody CES Innovation Awards 2015, TOP Design 2015, Dobry Wzór 2014 czy tytułu National Champion w konkursie European Business Awards 2014/2015. Ta szybko rozwijająca się firma, od pięciu lat realizuje wiele ambitnych i ciekawych projektów. Jednym z nich jest „FIBARO Mount Everest Challenge powered by Z-Wave” – wyprawa, podczas której polski alpinista Mariusz Małkowski, już w maju tego roku, będzie kontrolował swój dom ze szczytu najwyższej góry świata.
Słowa kluczowe: Fibaro, inżynier, praca